تشخیصِ اصل بودن لوازم یدکی خودرو چینی :

برای تشخیص اصل بودن لوازم یدکی خودرو های چینی بهتراست ، از افراد با تجربه و کاربلد مشورت بگیریم و یا به فروشگاه های معتبر در سطح کشور مراجعه نماییم.

خرید لوازم یدکی ماشین های چینی همیشه یکی از دغدغه ‌های صاحبان آن بوده است ، مخصوصا اگر این ماشین راه اصلی کسب درآمد شخص باشد ، اگرصاحبان خودرو از اصل بودن قطعات ماشین مطمئن باشند، با فراغ بال بیشتری حاضر به پرداخت هزینه ‌هایش می شوند.

معمولا لوازم یدکی های مربوط به موتور،دیفرانسیل ،سنسورهای ضربه ،گیربکس، کامپیوتر های اصلی خودرو و بطور کلی همه ی لوازمی که با جان سرنشنیان ماشین سروکار دارند،باید اصل باشند، ولی قطعات اصل امروزه به یکی از دغدغه ‌های صاحبان خودروها و البته تعمیرکاران شده است ؛ به دلیل گرانی ها ،تحریم‌ها و … قطعات تقلبی و نامرغوب زیادی در بازار لوازم یدکی وجود دارد که تشخیص‌ شان از لوازم یدکی اصل کمی دشوار است. به همین دلیل دسترسی به مراکز فروش معتبر و پرداخت هزینه‌های سخت به نظر می‌رسد.

فروشگاه اینترنتی ماشین چینی یکی از معتبرترین مراکز فروش برای خرید لوازم یدکی های خودروهای چینی اعم از لوازم یدکی ام وی ام ، لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی جیلی و … می باشد.

 آیا لوازم یدکی غیر اصل می‌توانند کارآمد باشند؟

بعضی از قطعات که مرتبط با بدنه ی خودرو هستند مانند : درب موتور ، سپرهای جلو و عقب و … که در صورت نیاز به تعویض ، می‌توان با انواع باکیفیت و مرغوب چینی جایگزین شوند که هم از نظر اقتصادی به صرفه هستند و هم مشکل اتومبیل رفع می‌شود ، ولی پیشنهاد کلی این است که برای تعمیر خودروها از لوازم یدکی های اصلی استفاده شود.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
نگاهی به هزینه زندگی در استان های مختلف کانادا

البته همان طور که ذکر شد، لوازم یدکی اصل خودروهای چینی با توجه به وضع تحریم کشور و شرایط تولیدکنندگان داخلی هر جایی در دسترس نیست.

قطعات تقلبی در بازار لوازم یدکی ها زیاد است که می ‌توان آن را در خودروها استفاده کرد ، ولی موضوع اصلی این است که اصل نبودن لوازم یدکی خودرو که معمولا هم با قیمت نسبتا پایین‌تری از قطعات اصلی ماشین عرضه می‌شوند، بسیار زودتر خراب شده و در برخی موارد امکان دارد که  باعث خرابی و ایجاد مشکلات بیشتری در سایر لوازم خودرو شود.

اصل و غیراصل بودن لوازم یدکی خودرو چینی :

قطعات اصلی (شرکتی) معمولا آن دسته ازقطعاتی هستندکه توسط نمایندگی معتبر برندخودرو تأمین شده و به فروش می‌رسند.

هر چند امکان دارد بعضی از این لوازم یدکی ها ساخت کشور سازنده ی خودرو نباشد اما از نظر کیفیت مورد تأیید سازنده ی خودرو و نمایندگی آن قرار گرفته‌اند، مانند قطعات خودروی ام وی ام که شرکت مدیران خودرو قطعات آن را برای صاحبان آن تامین می کند.

قطعات غیراصل(غیرشرکتی) هم به آن دسته از قطعاتی گفته می‌شود که توسط سازندگانی که مورد تأییدخودروسازان نیستند تولید شده و به بازارعرضه می‌شوند. این قطعات معمولا از کیفیت پایین‌تری و قیمت کمتری نسبت به انواع اصلی آن برخوردارهستند ،شما میتوانید برای تهیه و خرید قطعات اصلی و با کیفیت بصورت حضوری و یا آنلاین از فروشگاه ماشین چینی خرید نمایید.

تفاوت بین اصل و غیراصل بودن لوازم یدکی خودرو چینی :

از آن جایی که قطعات اصلی از سازنده ی اصلی تهیه شده و بطور رسمی وارد کشور می‌شوند و از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند،ولی قطعات غیراصلی توسط واردکنندگان مختلف و شرکت‌ های کوچک داخل کشورتوزیع می‌شوند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
13 فایده پسته

ناگفته نماند به علت تحریم‌ها و گرانی ها تقریبا قسمت اعظمی از قطعات اصلی نه بصورت مستقیم بلکه از کانال کشورهای واسطه تأمین و وارد کشور می‌شوند. به همین دلیل است که  اغلب قطعات اصلی گران‌تر از قیمت رسمی کارخانه خود در کشور سازنده به فروش می‌رسند.

لوازم یدکی استوک چیست؟

شاید تا الان به گوش تان خورده باشد که قطعه بدنه ی فلان خودروی خارجی از نمونه ی اصلی آن بسیار ارزان‌تر است، ولی چرا قضیه این‌چنین است ؟

برای این که این قطعات معمولا نو نبوده اند و یا می‌توان در بهترین حالت آنها را دست دوم‌ های تمیز و مرغوب دانست ، لوازم یدکی های استوک از دمونتاژ یا همان باز شدن از ماشین های دیگر تأمین می‌شوند. این خودروها می‌توانند اوراقی، تصادفی و یا حتی از نوع سرقتی باشند، پس از آن جایی که نو نیستند قیمت آنها پایین‌تر از انواع اصلی است.

تشخیصِ اصل بودن لوازم یدکی خودرو چینی :

گاهی دیده شده که بعضی ازخریداران غیر حرفه‌ای همه ی قطعات ساخته شده در کارخانه‌ های موجود در کشور چین را به یک چشم دیده و قائل به جداسازی کیفی بین آن‌ها نیستند و همین موضوع ضررهایی را هم متوجه آنها کرده است، در واقع، باید دقت داشت که بزرگترین و معتبرترین قطعه‌ سازان خارجی در کشور چین مستقر هستند که لوازم یدکی تولید شده توسط آنها در شبانه روز به کارخانه ‌ها در خود چین و هم چنین آسیا و اروپا بسته‌بندی و ارسال می‌شوند، البته سازندگان لوازم یدکی غیراصل و تقلبی هم در این کشور کم نیستند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
بهترین مشاور تبلیغات و برندینگ برای کسب و کارهای مختلف

نکته ی مهمی را که مورد خودرو های مونتاژی چین در ایران باید در نظر داشت این است که قطعات آ‌نها نیز مثل سایر برندها در جهان به 2 نوع شرکتی (اصلی) و غیر شرکتی (غیر اصلی)تقسیم می‌شود و قطعات اصلی این مدل ها را باید فقط از خود نمایندگی مرتبط و با هولوگرام شرکت تهیه کرد. بعضی از این شرکت‌ها از جمله چری، جک، لیفان، جیلی و … مالک قطعات‌سازان وابسته به خود هستند.

چگونگی خرید لوازم یدکی اصل :

با توجه به گفته های ذکر شده، تهیه ی یک قطعه اصلی، نیاز به تخصص و اطلاعات کافی درباره ی قطعه مورد نظر دارد ولی یک سری موارد هستند که اگر کمی به آنها بیشتر دقت کنید، در بیشتر موارد می‌توانید اصل (شرکتی)یا غیراصل (غیرشرکتی) بودن آن قطعه را تشخیص دهید، مانند : کیفیت بسته بندی کالا، لیست کشورهای سازنده لوازم یدکی خودرو ، رنگ بسته بندی ، نوع نوشته‌های روی قطعات قطعات ،نوع جوشکاری قطعه و … .

در پایان، برای تهیه و تشخیص اصل بودن لوازم یدکی خودرو های چینی می توانید به فروشگاه ماشین چینی مراجعه کنید و از خدمات این فروشگاه استفاده نمایید.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …

دیدگاهتان را بنویسید