بازدید آکواریوم دبی

آکواریوم دبی؛ از هم‌نشینی با پادشاه کروکودیل‌ها تا غواصی با کوسه‌ها

تا به حال با خودتان تصور کرده‌اید که از نزدیک با کوسه‌ها رو در رو شوید، با آن‌ها شنا کنید یا به آن‌ها غذا بدهید؟ و یا اینکه تا به حال چیزی درباره کروکودیل پادشاه شنیده‌اید؟ این کروکودیل که بزرگ‌ترین کروکودیل دنیاست، در آکواریوم زیر آبی دبی زندگی می‌کند و لقب پادشاه کروکودیل‌ها را از آن خودش کرده است! اگر تا به حال این تفریحات خاص و هیجان‌انگیز را تجربه نکرده‌اید، در تور دبی این شانس را دارید که هنگام بازدید از آکواریوم دبی با این موجودات از نزدیک و در دنیای واقعی مواجه شوید.

تفریحات آکواریوم دبی چیست؟

تفریحات آکواریوم دبی شامل بازدید از گونه‌های متنوعی از آبزیان، تماشای کروکدیل پادشاه، سمور دریایی، باغ وحش زیر آب آکواریوم دبی، تونل آکواریوم، پناهگاه پنگوئن‌ها، غذا دادن به آبزیان، قفس کوسه‌ها، غواصی با کوسه‌ها، تجربه غواصی، اسنورکلینگ، و تفریحات هیجان‌انگیزی از این قبیل است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله فرهنگ و هنر در جاذبه های تاریخی قطر را بخوانید.

بخش‌های مختلف آکواریوم دبی

آکواریوم زیر آبی دبی یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار میان مسافران تورهای دبی محسوب می‌شود که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. بازدید از این جاذبه شگفت‌انگیز یکی از تفریحات جالب دبی برای تمام رده‌های سنی است.آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی برای علاقه‌مندان به آبزیان و حیات وحش، علاقه‌مندان به تفریحات هیجان‌انگیز و خاص مثل غواصی با کوسه‌ها و مسافرانی که با خانواده و کودکان خود سفر می‌کنند، انتخابی عالی به شمار می‌رود.بخش‌های مختلف آکواریوم دبی به ترتیب زیر هستند:

تونل آکواریوم دبی

تونل آکواریوم دبی

تونل آکواریوم بسیار دیدنی دبی دنیایی متفاوت و بی‌نظیر از اعماق آب‌ها را برایتان به ارمغان می‌آورد. تونل آکواریوم دبی در طبقه همکف دبی مال از بزرگ‌ترین مراکز خرید دبی، قرار دارد. این تونل آکواریومی 48 متر طول دارد و بازدیدکنندگان را تا عمق 11 متری زمین هدایت می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله شهرهای میزبان جام جهانی قطر را بخوانید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
با شهر صورتی هند، جیپور آشنا شوید + معرفی جاذبه‌های شهر جایپور

باغ وحش آکواریوم دبی

پس از عبور از تونل آکواریوم و بازدید از ماهی‌های ریز و درشت و آبزیان دیگر، می‌توانید سفر خود را در دنیای جالب باغ‌وحش زیر آب آکواریوم دبی ادامه دهید. در بازدید از دنیای موجودات شگفت‌انگیز زیر آب می‌توانید اطلاعات زیادی درباره نحوه زندگی آن‌ها و گونه‌ها مختلف در رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها به دست بیاورید.
بدون شک بازدید از باغ‌وحش آکواریوم برای هر رده سنی به ویژه کودکان بسیار جالب و فراموش‌نشدنی خواهد بود. باغ‌وحش زیر آب دبی در سطح دو (Level Two) آکواریوم دبی و بالاتر از مخزن آکواریوم (Aquarium tank) قرار دارد.

باغ وحش

هنگام بازید از باغ‌وحش زیر آب دبی از سه منطقه زیست محیطی عبور می‌کنید. این مناطق شامل جنگل بارانی (Rainforest)، ساحل راکی یا صخره‌ای (Rocky Shore) و اقیانوس زنده (Living Ocean) است. در باغ‌وحش زیر آب دبی همچنین می‌توانید از 40 آبزی منحصربه‌فرد دیدن کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آشنایی با دریاچه عشق دبی را بخوانید.

تفریحات آکواریوم دبی

تفریحات آکواریوم به قدری متنوع است که هر بخش از آن می‌تواند با سلیقه هر یک از مسافران تور دبی مطابقت داشته باشد. هنگام بازدید از آکواریوم دبی می‌توانید از نزدیک با بزرگ‌ترین کروکودیل دنیا که به پادشاه کروکودیل‌ها شهرت دارد، آشنا شوید یا با کوسه‌ها و آبزیان دیگر غواصی کنید.یکی دیگر از تفریحات خاص آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی تماشای پنگوئن‌ها در پناهگاه شبیه‌سازی‌شده آن‌ها در قطب جنوب است. برخی از تفریحاتی که می‌توانید هنگام بازدید از آکواریوم تجربه کنید، به ترتیب زیر هستند:

کروکودیل شاه آکواریوم دبی

کروکودیل سلطنتی آکواریوم دبی یکی از ترسناک‌ترین و در عین حال جالب‌توجه‌ترین موجوداتی است که می‌توانید در آکواریوم دبی ببینید. این موجود عظیم‌الجثه با 40 سال سن، 5 متر طول و وزنی معادل با 750 کیلوگرم در اصل بومی استرالیاست و از یکی از عجایب پادشاهی حیوانات به شمار می‌رود.

کروکودیل شاه

بازدید از پنگوئن‌ها

در سال 2010 بود که آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی اولین امکانات مورد نیاز برای نگهداری پنگوئن‌های جنتو (Gentoo penguins) را در دبی معرفی کرد. پناهگاه پنگوئن‌ها در آکواریوم دبی به نحوی هوشمندانه طراحی شده که به راستی انگار این پنگوئن‌ها در زیستگاه طبیعی خود در قطب جنوب زندگی می‌کنند.دمای این پناهگاه کاملا کنترل شده و مطابق با درجه دمای هوای محیط طبیعی زندگی پنگوئن‌ها در قطب جنوب است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
دبی یا استانبول؟ کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب تر است؟

بازدید از سمور آبی

گونه‌های دیگر ساکن آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی سمورهای پنجه کوچک آسیایی هستند. این سمورها، کوچک‌ترین گونه از میان 13 گونه موجود است و در اصل بومی قاره آسیا محسوب می‌شود.

بازدید از سمور آبی

هنگام بازدید از سمورها برنامه‌ای آموزشی نیز درباره نحوه زندگی سمورها برایتان نمایش داده می‌شود.
این سمورها در اصل گوشتخوار هستند و محل طبیعی زندگی آن‌ها در نهرها، رودخانه‌ها، باتلاق‌ها و شالیزارهاست. آن‌ها از سخت‌پوست‌ها، حلزون‌ها، ماهی‌ها و حشرات تغذیه می‌کنند. اشتهای این سمورها خیلی زیاد است و روزانه به اندازه 20 درصد از وزن بدنشان می‌توانند غذا بخورند.

غواصی را در آکواریوم جالب دبی بیاموزید و مدرک بگیرید

آیا می‌دانید که در بازدید از اعماق آب‌های آکواریوم چگونه می‌توانید نفس بکشید یا اصلا تا به حال به این فکر کردید که غواصی در آکواریوم دبی را امتحان کنید؟ اگر به غواصی علاقه دارید، ولی به خاطر اینکه تا به حال این تفریح زیر آبی هیجان‌انگیز را تجربه نکرده‌اید، از آن می‌ترسید، می‌توانید غواصی را به طور کامل در آکواریوم دبی یاد بگیرید و مدرک آموزش دوره کامل غواصی را دریافت کنید.

بازدید از سفره‌ماهی

غواصی در آکواریوم مال از جمله تفریحاتی است که شاید کمتر کسی در طول عمر تجربه کند و خاطره‌ای فراموش نشدنی از تور دبی را در ذهنتان ثبت می‌کند.بازدید آکواریوم دبی کوسه‌های باغ وحش زیر آبی دبی تجربه خانوادگی فراموش‌نشدنی را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند. در این بخش از تور دبی می‌توانید با نحوه نگهداری از کوسه ها آشنا شوید و اطلاعاتی در مورد زندگی کوسه‌ها به دست آورید.

بازدید از سفره‌ماهی در آکواریوم دبی

محتوای آموزشی آکواریوم کوسه‌ها در مجموع درباره محیط زندگی این آبزیان، تغذیه و عادات پرورش آن‌هاست. همچنین، بازدیدکنندگان باید وارد عمل شوند و به کارکنان آکواریوم کوسه در آموزش کوسه‌های بامبو و کوسه‌های پلنگی کمک کنند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
8 تفریح برتر دبی که به گردشگران پیشنهاد می شود

اسنورکلینگ در قفس

اسنورکلینگ یکی دیگر از تفریحات بازدید آکواریوم دبی است که بدون نیاز به هیچ تجربه‌ای می‌توانید آن را امتحان کنید. تمام افرادی که بالای 8 سال سن دارند، می‌توانند با پرداخت 370 درهم از اسنورکلینگ لذت ببرند. اگر نمی‌خواهید غواصی کنید اسنورکلینگ گزینه مناسبی برای شماست.

دسترسی به آکواریوم زیبای دبی

آدرس آکواریوم زیر آبی دبی واقع در داون تاون دبی (Downtown Dubai)، خیابان المرکز المالی، دبی مال (The Dubai Mall) است .
هزینه ورودی آکواریوم زیر آبی دبی با توجه به پکیجی که انتخاب می‌کنید، از 75 درهم به بالا است. توجه داشته باشید که هزینه ورودی آکواریوم دبی برای بزرگسالان و کودکان یکسان است.

دسترسی به آکواریوم زیبای دبی

سخن آخر درباره آکواریوم زیر آبی دبی

از آنجایی‌که آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی در دبی مال قرار دارد، برای صرفه‌جویی در وقت می‌توانید یک روز را صرف بازدید از آکواریوم زیر آبی دبی و خرید از دبی مال کنید.غواصی با کوسه‌ها در قفس و یا اسنورکلینگ بدون خاطره‌ای به‌یادماندنی از سفر به دبی  را برایتان رقم می‌زند. همچنین، برای کودکان بازدید از این آکواریوم آموزنده و در عین حال دلچسب خواهد بود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با بازدید آکواریوم دبی آشنا شدید.همچنین از تفریحات و جاذبه های آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

پیشنهاد ما به شما

تور مسافرتی وان و اقامت در هتل های 5 ستاره این شهر جذاب در ترکیه

در این مطلب می خواهم درباره شهر زیبای وان ترکیه صحبت کنم و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید