کشور بنگلادش

معرفی جذاب‌ترین جاهای دیدنی کشور بنگلادش 1402

درباره کشور بنگلادش چه می‌دانید؟ آیا از آن سری افرادی هستید که به دنبال ماجراجویی هستند؟ آیا از دیدن طبیعت و تاریخ و در کنار هم لذت می‌برید؟ پیشنهاد ما به شما این است که در مقاله جاهای دیدنی بنگلادش همراه باشید تا با این کشور سرسبز بیشتر آشنا گردید. آشنایی با کشور بنگلادش به شما این امکان را می‌دهد که با یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا به جزء کشورهایی که همه می‌شناسند آشنا شوید. به این صورت با اطلاع کامل به یک مقصد گردشگری متفاوت و هیجان انگیز سفر کنید. کشور بنگلادش یک کشور همه چیز تمام در زمینه گردشگری است که می‌تواند باب سلیقه هر کسی باشد تا از سفر خود لذت ببرد.


فهرست مطالب


کشور بنگلادش را بیشتر بشناسید!

جمهوری خلق بنگله دیش که نام رسمی کشور بنگلادش است یک کشور آسیایی مشهور می‌باشد. این کشور در جنوب آسیا واقع شده است و با کشورهایی نظیر میانمار، هند و خلیج بنگلادش مرز مشترک دارد. کشور بنگلادش را گروه‌های قومی بنگالی، روینگیا، بیهاری و… تحت پوشش خود قرار دادند. این کشور با مساحت 147570 کیلومتر مربع حدود 164 میلیون نفر جمعیت دارد. بنگلادش با این جمعیتی که دارد به عنوان هشتمین کشور پرجمعیت دنیا شناخته می‌شود. پایتخت کشور بنگلادش شهر زیبا و دیدنی داکا می‌باشد. زبان رسمی این منطقه زبان بنگالی، واحد پولی آن تاکا بنگلادش، دین رسمی مردمان بنگلادشی دین مسلمان و پیرو مذهب سنی هستند. درصد کمی از افراد این کشور نیز متعلق به آیین هندو می‌باشند. 

کشور بنگلادش

درباره تاریخ کشور بنگلادش روایت‌های بسیاری وجود دارد. این کشور بارها در طول تاریخ به کشورهای دیگر نظیر بریتانیا، هند و پاکستان و… تعلق داشته است. اما در سال 1971 بنگلادش به طور رسمی به یک کشور مستقل تبدیل می‌شود. این کشور در شبه قاره هند قرار گرفته است و بخشی از آن به کشور برمه و بخشی از آن به خلیج بنگال ختم می‌شود. خوب است بدانید کشور بنگلادش دارای آب و هوای مرطوب و گرم است. یکی دیگر از ویژگی‌های آب و هوایی بنگلادش بارش باران‌های موسمی می‌باشد. 

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی وآشنایی با شهرهای میزبان جام جهانی قطر + بررسی ویژگی های اقتصادی و اهمیت آنها

جاهای دیدنی بنگلادش کجاست؟

بنگلادش کشوری غنی از نظر جاذبه‌های گردشگری است. هر آنچه از یک سفر و لذت بردن از آن انتظار دارید در کشور بنگلادش وجود دارد. طبیعت بسیار دیدنی، جنگل‌های سرسبز، سواحل آرام و زیبا، آثار تاریخی، بناهای قدیمی، موزه‌های باارزش و… تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند که در ادامه این بخش بناست تا به معرفی جاذبه‌های دستچین شده بپردازیم. پس اگر قصد سفر به بنگلادش را دارید با ما همراه باشید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای سفر به هند را بخوانید.

جاهای دیدنی بنگلادش عبارتند از:

  • قلعه لالباغ
  • ساحل پاتنگا
  • مسجد شصت گنبد 
  • جزیره مارتین
  • جنگل‌های سونداربانس
  • معبد کانتاجو
  • موزه احسن منزل
  • داکشواری ماندیر
  • پارک رامنا
  • مسجد ستاره

قلعه لالباغ بنگلادش 

قلعه لالباغ یکی از مشهورترین جاذبه‌های این کشور آسیایی است. این قلعه از زمان مغول‌ها برجا مانده است و یک سازه قرن هفتدهمی می‌باشد. منتهی ساخت قلعه لالباغ که یک مجموعه گسترده است از سال 1678 شروع شده است. کار ساخت قلعه بنگلادش در دورام مغول‌ها به اتمام نرسید و دروه‌های بعدی قسمت‌هایی به این مجموعه اضافه شد.

کشور بنگلادش

از زمانی که وارد محوطه سرسبز و زیبای قلعه لالباغ شوید از طرفداران این بنای تاریخی خواهید شد. بنای قلعه به رنگ نارنجی یا رسی است و فضایی باغ مانند و سرسبز با حوضچه‌ها به آن زیبایی خاصی بخشیده‌اند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله چگونگی آشنایی با دریاچه عشق دبی را بخوانید.

ساحل پاتنگای بنگلادش

در کشور بنگلادش که که به آب‌های آزاد دسترسی دارد دور از انتظار نیست که یکی از جاهای دیدنی بنگلادش را سواحل بدانند. ساحل پاتنگا از زیباترین سواحل این کشور است. این ساحل توریستی در شهر چیتاگونگ واقع شده است. با مراجعه به شهر نامبرده که فاصله کمی هم تا پایتخت دارد می‌توانید از ساحل فوق العاده پاتنگا دیدن کنید. رستوران، هتل، فروشگاه، تفریحات دریای و بازی، طبیعت رویایی را در این منطقه خواهید یافت. بهترین زمان برای بازدید از این ساحل زمان غروب آفتاب است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی جاهای دیدنی اندونزی، بهشتی باورنکردنی از جاذبه‌های طبیعی

مسجد شصت گنبد بنگلادش

مسجد شصت گنبد جزء مکان‌هایی است که در سفر به بنگلادش تماشای آن ضروری است. این مسجد از معروف‌ترین و پرطرفدارترین امکان مذهبی در این کشور است. در واقع این مسجد برای مسلمانان ساخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

مسجد شصت گنبد به دست اولوغ خان جهان ساخته شده است. این مسجد در شهر داکاست و سال ساخت آن سال 1459 می‌باشد. در این مسجد مقدس مراسمات مذهبی بسیاری برگزار می‌شود که شرکت در آن برای مسلمانان اهمیت دارد و تجربه خوبی است. درباره شهرهای میزبان جام جهانی قطر  بیشتر بدانید.

جزیره مارتین بنگلادش 

همانطور که گفته شد؛ در کشور بنگلادش جاذبه‌های طبیعی و تاریخی با یکدیگر برابری می‌کنند. جزیره مارتین بنگلادش یک جزیره کوچک اما بسیار رویایی است. جزیره مارتین با رنگ آبی تمیز و شفافی که دارد سرشار از آرامش و انرژی مثبت است. اگر از طبیعت و لذت بردن از زندگی موجودات دریایی، فعالیت‌های دریایی نظیر ماهیگیری، تفریحات آبی چون کشتی سواری و قایقرانی لذت می‌برید جزیره مارتین را در اولویت بازدیدهای خود قرار دهید. این جزیره در ماه‌های نوامبر و فوریه در بهترین زمان خود قرار دارد و می‌توانید از هوای تمیز آن نیز استفاده کنید.

جنگل‌های سونداربانس بنگلادش

یکی دیگر از جذاب‌ترین جاهای دیدنی بنگلادش جنگل‌های سونداربانس هستند. این جنگل‌ها در قاره آسیا بسیار مشهور و مهم هستند. در واقع جنگل‌های سونداربانس محل خوبی برای زندگی حیوانات و آبزیان می‌باشند و به طور کلی از نظر زیست محیطی حائز اهمیت می‌باشند.

این جنگل‌ها تا ریشه در آب هستند و به جنگل‌های حرا شناخته می‌شوند. قایقرانی در این جنگل‌ها و تماشای زندگی حیواناتی چون ببرهای سلطنتی بنگال و گونه‌های مختلف پرندگان و دیگر حیوانات یک تجربه بسیار نادر و خوشایند در سفر به بنگلادش است. 

به اینجا سفر کرده‌اید؟
با شهر صورتی هند، جیپور آشنا شوید + معرفی جاذبه‌های شهر جایپور

معبد کانتاجو بنگلادش

 معبد کانتاجو بنگلادش یکی از جاهای تاریخی و دیدنی است که معمولا مورد توجه گردشگران واقع می‌شود. این معبد از دوران قرون وسطایی هندو در این کشور ساخته شده است. معبد کانتاجو یک معبد زیبای مذهبی قرن هجدهمی است که ویژگی‌های خاص خود را دارد. این معبد از قوس‌های گسترده، برجستگی‌های مرکزی و قوسی شکل، برج‌های تزئین شده تشکیل شده است. تمامی سطح دیوارهای مستطیلی معبد کانتاجو گچ کاری شده و بسیار ظریف و زیبا می‌باشد. این معبد در شهر داکا قرار دارد.

موزه احسن منزل بنگلادش

موزه احسن منزل از برترین جاهای دیدنی بنگلادش است. احسن منزل به عبارت دیگر یک مجموعه زیبا و بزرگ است. در گذشته در این مجموعه کاخ و عمارت‌ها نواب داکا زندگی می‌کردند. این مجموعه مسکونی در واقع کاخ رسمی بوده و در سال 1872 به اتمام رسیده است. برای ساخت موزه احسن منزل از معماران زبده هندی و ساراسنی کمک گرفتند. خود عمارت و کاخ احسن منزل با آن عظمت شکوه برای گردشگران بسیار جذاب است چه رسد به آن که بخواهند از موزه داخل این عمارت و لوازم جمع آوری شده در آن لذت ببرند.

داکشواری ماندیر بنگلادش

و باز هم قرار است یک بنای مقدس و توریستی بنگلادش را به شما معرفی کنیم. داکشواری ماندیر یک معبد مشهور و محبوب هندی است که در پایتخت است. این معبد چندین و چند سال و در طول جنگ مهم‌ترین معبد و عبادتگاه هندوهای ساکن بنگلادش بوده است.

کشور بنگلادش

علاوه بر جنبه مذهبی و اعتقادی معبد داکشواری که هر ساله گردشگران را به سمت خود فرا می‌خواند. این معبد قرمز رنگ از نظر معماری نیز بسیار قابل توجه و دیدنی است. با مراجعه این معبد می‌توانید با رسوم و مراسم هندو بیشتر آشنا گردید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
دبی یا استانبول؟ کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب تر است؟

پارک رامنا بنگلادش 

یکی از پاتوق‌های توریست‌ها و افراد محلی این کشور در شهر داکا پارک رامناست. این پارک بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پارک بنگلادش است. این پارک در مرکز شهر واقع شده و دارای جاذبه‌های فراوانی است که درون این پارک قرار گرفته است. درخت‌های بلند و سایه سارهای آن، دریاچه چشم نواز و دیدنی، قدم زدن در مسیرهای مملو از گل و گیاه، عکاسی، پیکنیک، چشیدن هوای سالم و تمیز و ریلکس کردن در یک محیط طبیعی و بکر از سری ویژگی‌های پارک رامنای مشهور کشور بنگلادش می‌باشد.

مسجد ستاره بنگلادش

مسجد ستاره یک بنای تاریخی و مذهبی محسوب می‌شود. زیرا این مسجد در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی به دست میرزا گلام پیر ساخته شده است. چیزی که مسجد ستاره را از دیگر مساجد بنگلادش متمایز می‌کند، معماری و تزئینات آن است.

کشور بنگلادش

تمامی این مسجد با نقوش ستاره‌های آبی رنگ و طرح‌های زینتی و ظریف زینت شده است. کاشی کاری‌های این مسجد نیز نمونه‌ای خاص است. چرا که تمامی کاشی‌ها پر از رنگ و لعاب است و به هنرمندانه‌ترین حالت ممکن گنبد و دیواره‌های مسجد را ساختند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با بنگلادش آشنا شدید. همچنین از جاهای دیدنی آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آب و هوای بنگلادش چگونه است؟

از نظر آب و هوایی، بنگلادش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و به سبب واقع شدن در کنار خلیج بنگال و اقیانوس هند تابستان‌ها این کشور به شدت در مقابل سیل‌های ناشی از جریان‌های موسمی اقیانوس هند آسیب‌پذیر است و سالانه صدها نفر قربانی این باران‌های موسمی می‌شوند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
چگونگی آشنایی با دریاچه عشق دبی + دریاچه عشق در دبی کجاست؟ + بررسی ویژگی ها و دسترسی های آن
فصول مناسب سفر به بنگلادش کدامند؟

فصل خلوت مسافران از ماه ژوئن تا سپتامبر است. فصل موسمی برنامه های سفر به بنگلادش را مختل می­کند، زیرا در این فصل بخش زیادی از بنگلادش را در زیر آب می­بینید. گرچه هوا گرم است اما باران، هوا را خنک می­کند. در این فصل زمان چیدن چای از مزارع است.
فصل شانه یا فصل نسبتا خلوت در سفر به بنگلادش از ماه آوریل تا می است. در این ماه­ها، تقریباً دمای هوا غیرقابل تحمل، گرم و بدون باران های موسمی خنک کننده است. فصل جمع آوری عسل و برداشت انبه از ماه می شروع می­شود.
فصل بالا یا شلوغ مسافران از ماه اکتبر تا مارس است که درجه حرارت هوا تقریباً در ژانویه و فوریه سردتر و خشک است. در این مدت، بدترین شرایط موسمی و باران های اواخر اکتبر گذشته است، البته ممکن است قیمت های اجناس در بازار کاذب و زیاد باشد.

پیشنهاد ما به شما

تور مسافرتی وان و اقامت در هتل های 5 ستاره این شهر جذاب در ترکیه

در این مطلب می خواهم درباره شهر زیبای وان ترکیه صحبت کنم و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید