دبی یا استانبول؟ کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب تر است؟

دبی یا استانبول؟ کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب تر است؟ برای افرادی که می‌خواهند به کشور دیگری برای زندگی نقل‌مکان کنند انتخاب مقصد بسیار موضوع چالش برانگیزی است. در این مطلب می‌خواهیم بررسی کنیم بین دبی و استانبول کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب‌تر است.

چنانچه شما نیز این سؤال را دارید که دبی یا  استانبول؟ و می‌خواهید از انتخاب مقصد خود مطمئن شوید تا آخر مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید : تجربه من از زندگی در استانبول

مقایسه زندگی کردن در دبی یا استانبول

دبی دارای اقتصادی شکوفا و باثبات است. همین امر باعث ایجاد استاندارد بالایی برای زندگی مردم در این کشور شده است. برای افرادی که به دبی برای زندگی مهاجرت می‌کنند میانگین حقوقی بالایی وجود دارد. استانبول دارای اقتصاد باثباتی نیست و میانگین حقوقی کمی برای مهاجران دارد.

در دبی بازار املاک و مستغلات بسیار بالا است و مردم به‌راحتی می‌توانند در این زمینه خرید و سرمایه‌گذاری انجام دهند. بسیاری از افراد که دبی را برای زندگی انتخاب می‌کنند تمایل دارند که به‌جای اجاره، خانه را خریداری کنند. همین امر باعث تسهیل در روند اخذ اقامت نیز می‌شود.

افراد مهاجر در دبی بدون پرداخت مالیات می‌توانند در این بازار سرمایه‌گذاری کنند. در استانبول برای این کار شما نیازمند پرداخت مالیات هستید. در دبی شرکت‌هایی که در حوزه نفت و گاز طبیعی هستند مستلزم به پرداخت مالیات هستند. اما در استانبول تمامی شرکت‌ها باید مالیات خود را به‌موقع پرداخت نمایند.

بررسی مراقبت‌های بهداشتی

در دبی مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی بسیار حائز اهمیت است و افرادی که در این رشته‌ها وارد می‌شوند در پیشرفته‌ترین کشورها دوره‌های خود را می‌گذرانند و از تجهیزات پیشرفته برای درمان استفاده می‌کنند. ساکنان محلی دبی برای درمان پولی پرداخت نمی‌کنند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
راهنمای سفر به هند + معرفی جاهای دیدنی و گردشگری هند

افرادی که برای زندگی به دبی می‌روند و شاغل هستند، می‌توانند سالیانه یک بیمه‌نامه تهیه کنند و در طول سال از بسیاری از امکانات پزشکی آنجا آزادانه استفاده کنند. کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در ترکیه بسیار بالا نیست.

بررسی امنیت

دبی یکی از امن‌ترین کشورهای بین‌المللی است و نرخ جرم و جنایات در این کشور بسیار پایین است. در دبی قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد و همچنین وجود گشت‌های زیاد در خیابان‌ها و دوربین‌های امنیتی باعث بالارفتن امنیت می‌شود.

در استانبول به‌اندازه دبی امنیت وجود ندارد و میزان جرم و جنایات بالاتر است.

دریافت اقامت

دبی یا استانبول؟ دریافت اقامت
دبی یا استانبول؟ دریافت اقامت

در دبی به‌راحتی می‌توانید اقامت دریافت کنید و در این صورت از حقوق شهروندی مانند سایر مردم ساکن دبی برخوردار شوید. زمان رسیدگی به امور ویزا بسیار کوتاه است و مدارک زیادی برای اخذ اقامت در دبی نیاز نیست. در کل مردم دبی مهاجرپذیرتر هستند. در استانبول مهاجرپذیری مقداری دشوارتر است.

در دبی نیازی به صحبت به زبان عربی نیست؛ زیرا در این کشور بیشتر مردم توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند و اسناد به هر دو زبان در این کشور ارائه می‌شوند. در ترکیه اکثر مرم قادر به صحبت به زبان انگلیسی نیستند و شما حتماً باید به زبان ترکی تسلط داشته باشید.

قدرت پاسپورت دبی یا ترکیه؟

قدرت پاسپورت دبی از نظر رتبه‌بندی در جهان از پاسپورت ترکیه بالاتر است. کشورها برای جذب مهاجر و سرمایه‌گذار برنامه‌ها و تسهیلات مختلف و فراوانی باید ارائه دهند تا بتوانند با سایر کشورهای مهاجرپذیر رقابت کنند. به همین دلیل است که قدرت و اعتبار پاسپورت‌های کشورها با یکدیگر یکی نیست و دائماً برای بالابردن این قدرت باید رقابت کنند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
با شهر صورتی هند، جیپور آشنا شوید + معرفی جاذبه‌های شهر جایپور

شاخص‌های دیگری نیز در تعیین قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان وجود دارد که از آن جمله می‌توان به معیارهای شغلی، شاخص‌های سلامت و ایمنی افراد در برابر بیماری‌ها، توسعه شهری، زیرساخت‌ها و شرایط اقتصادی و مالی اشاره کرد.

چنانچه پاسپورت دبی را داشته باشید برای مسافرت به کشورهای بیشتری نیاز به ویزا ندارید. اما پاسپورت ترکیه این امکان را کمتر دارد. امارات با توافقات و معاهده‌هایی که با کشورهای آفریقای مرکزی، آفریقای جنوبی، نیجریه، پاکستان، روسیه، اردن جنوبی و ازبکستان بسته بود، تلاش کرد رتبه و امتیاز پاسپورت خود را در جهان بالا ببرد.

با داشتن پاسپورت دبی به ۱۷۸ کشور بدون ویزا می‌توانید مسافرت کنید.

بررسی جوانب مثبت و منفی دبی یا استانبول؟

دبیاستانبول
موزه‌ها و مناظر طبیعی محبوبموزه‌ها و مناظر طبیعی محبوب
دوستی‌های خانوادگیدوستی‌های خانوادگی
فضای خوبی برای زوج‌ها و عاشقانه‌ها داردفضای خوبی برای زوج‌ها و عاشقانه‌ها دارد
دارای فعالیت‌های شهری بزرگبرای مسافرت‌های اقتصادی خوب است
دارای زیبایی چشمگیردارای حمل‌ونقل عمومی خوب
 دارای مکان‌های پیاده‌روی زیاد
 فعالیت‌های شهری بزرگ
 دارای زیبایی چشمگیر
جوانب مثبت
دبیاستانبول
برای مسافرت‌های اقتصادی محبوب نیست 
حمل‌ونقل عمومی زیاد قابل‌استفاده نیست 
مکان‌های پیاده‌روی کمتری دارد 
جوانب منفی

برای تعطیلات و تفریحات دبی بهتر است یا استانبول؟

تفریحات دبی یا استانبول بهتر است؟
تفریحات دبی یا استانبول بهتر است؟

در استانبول و دبی تعدادی موزه و جاذبه‌های تاریخی می‌بینید. بسیاری از مردم برای دیدن موزه‌های دارای رتبه‌های برتر به دبی می‌روند. مشهورترین نقطه دیدنی دبی برج خلیفه است که بلندترین ساختمان جهان است.

استانبول دارای تاریخ مذهبی و سیاسی طولانی و متنوعی است به همین دلیل دارای موزه‌ها، مساجد، کلیساها و مکان‌های باستان‌شناسی زیادی است. برخی از معروف‌ترین مناظر عبارت‌اند از ایاصوفیه، توپ کاپی سرایی و مسجد آبی.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی جاهای دیدنی اندونزی، بهشتی باورنکردنی از جاذبه‌های طبیعی

برای غذا هم دبی هم استانبول دارای غذاخوری‌های بی‌نظیری هستند. دبی دارای تعداد زیادی رستوران بین‌المللی است و غذای معروف این منطقه قوزه نام دارد که نوعی غذای بره یا گوسفند بریان است. این غذا همراه با سبزی‌ها و آجیل سرو می‌شود.

استانبول از نظر غذایی در صدر فهرست‌های غذاخوری قرار دارد. از غذاهای کلاسیک ترکیه گرفته تا دسر‌ها  شیرینی‌ها، این شهر برای همه غذا دارد. غذاهای محبوب شامل پیتزا به سبک ترکی، کباب و دونر است که با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه در همه‌جا پیدا خواهید کرد.

از نظر تفریحات شبانه دبی به دلیل ثروتمند بودن مردم دارای کلوب‌های در سطح جهانی است که و دی‌جی‌هایی دارد که از نقاط مختلف دنیا برای اجرا می‌آیند. استانبول کارهای زیادی برای انجام در شب ارائه می‌دهد. رقص، ناهارخوری و مهمانی همه به بخشی از فرهنگ استانبول تبدیل شده است. برترین کلوپ‌های شبانه در شهر عبارت‌اند از Reina، Sortie و Supperclub..

سخن نهایی

در این مطلب به بررسی سؤال دبی یا استانبول؟ کدام یک برای زندگی و تفریح مناسب تر است؟ پرداختیم. شما می‌توانید به کمک آژانس مسافرتی ستاره ونک برای پاسخ به سؤال خود دبی یا استانبول؟ مراجعه کنید و به‌صورت حضوری و یا با مراجعه به سایت ستاره ونک به‌صورت آنلاین مشاوره‌های تخصصی‌تری دریافت کنید.

این سایت دارای اطلاعات بسیار مفیدی درباره انواع تورهای مسافرتی و اخذ بلیت برای هر مقصدی که مدنظر شما هست، می‌باشد.

پیشنهاد ما به شما

سفر به لبنان

راهنمای سفر به لبنان + معرفی جاذبه‌های گردشگری و دیدنی آن

سفر به لبنان ، هرگز اولین انتخاب افراد برای گشت و گذار نبوده است! بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید