دبی

چگونگی آشنایی با دریاچه عشق دبی + دریاچه عشق در دبی کجاست؟ + بررسی ویژگی ها و دسترسی های آن

دریاچه عشق دبی یکی از جاذبه های دست ساز بشری است که امروزه بازدیدکنندگان زیادی به سوی خود جذب می کند. دبی پایتخت کشور امارات متحده عربی هر روز بر توان گردشگری می افزاید و توریست ها را متعجب زده می کند. این کشور امروزه با جاذبه های لوکس و شیک از مقاصد توریستی مسافران است که با صنعت تبلیغ توانسته مسافران زیادی به سوی خود جذب کند.


فهرست مطالب


معرفی دریاچه عشق دبی

دریاچه عشق دبی به شکل قلب در وسط صحرای بی آب ساخته شده است. محوطه ای با المان بینظیر آب و درخت در وسط کویر و نشان عشق و سرسبزی هر عاشقی به سوی خود می کشاند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آکواریوم دبی را بخوانید.جوانان و زوج های عاشق به سمت دریاچه ی عشق در دبی می روند تا با عکس های یادگاری به ثبت عشق در کنار دریاچه عشق در دبی بپردازند.

معرفی دریاچه عشق دبی

این دریاچه از دو قلب در هم تنیده است و با درختچه های پایین آن کلمه انگلیسی love به معنای عشق نوشته شده است. دو قلب در هم تنیده و کلمه love در حصارهایی از سبزینگی قرار گرفته اند. حصار ها اگر چه مدور هستند اما در طراحی اش ی به شکل ک دایره نیست و دارای خطوط منحنی هستند. سبزینگی در وسط کویر و آب در دل صحرا جاذبه ی هوشمندی است که نشان از شوق و شور زندگی را نشان می دهد و طراحان آن در خلق محیطی دل انگیز تمام تلاش خود را کرده اند.

چگونگی آشنایی با دریاچه عشق دبی و ویژگی های آن

زمانی که ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد، تصویری از این دریاچه مصنوعی را در دسته اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت، جهان با دریاچه عشق دبی آشنا شد. از آن زمان، این مکان هر ماه بازدیدکنندگان فراوانی داشته است. این مکان به عنوان دریاچه القدره شناخته می شود. و گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی معروف‌ترین جاهای دیدنی ژاپن 1402

دریاچه ای در وسط ماسه ها و شن های بیابان

دریاچه و منطقه سرسبز اطراف آن که در میان یک بیابان خشک قرار گرفته بسیار شگفت انگیز است. از دریاچه عشق دبی به هر سمتی نگاه می کنید، تا جایی که چشم کار می کند، فقط شن است و شما سکون آرامش را می بینید. این دریاچه دست ساز در وسط شن های بیایانی به دوراز تمام مراکز شهر هست.

وقتی از ساحل به دریاچه نگاه می کنید، شکل قلب را نمی بینید، بلکه فقط یک دریاچه منحنی را خواهید دید. برای دریافت کل تصویر باید حداقل ۵۰ متر از سطح زمین بالاتر باشید. بنابراین تنها گزینه شما پرواز با پهپاد یا سوار شدن بر هلیکوپتر است. سوار شدن هلیکوپتر بر فراز دریاچه ممکن نیست و امروزه در دسترس همگان قرار ندارد. اما اگر در گوگل سرچ کنید تمامی عکس های هوایی آن دو قلب درهم تنیده را نشان می دهد.

دریاچه دبی در وسط ماسه ها و شن های بیابان

در تصاویر هوایی اگر ببنید دریاچه از بالا مانند دو قلب به هم پیوسته به نظر می رسد. دو قلب در زمینی به مساحت ۵۵۰۰۰۰ متر مربع نقشه برداری شده اند. بنابراین، چه نامی بهتر از دریاچه عشق می توان آن را گذاشت؟ حتی درختان اینجا کلمه “عشق” را به زبان می آورند. یادتان باشد همیشه چیز برای عشق طراحی شده است. به راحتی می توانید در یکی از رمانتیک ترین مکان های دبی اوقات دلپذیری را برای خود بسازید.

دریاچه عشق دبی رمانتیک ترین مکان در صحرا

همه جا عشق است، در هوا، بالای درختان، سنگ ها، دیوارها و حتی آب دریاچه ای که طراحی شده است. مجموعه قابل توجهی از گل ها و گیاهان برای بهتر کردن آن وجود دارد. بیش از ۱۶۰۰۰ درخت و گیاه در پارک اطراف دریاچه عشق دبی را احاطه کرده اند. جالب توجه شما گردشگران که شاخه های درختان، بگونیا، درختچه ها و همه چیز به شکل قلب هستند. در اینجا طبیعت بخشی از عشق شما می شود. این اتمسفر بزرگ خیال انگیز هر کسی را مجذوب می کند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
نگاهی به فرهنگ و هنر در جاذبه های تاریخی قطر + معرفی جاذبه های تاریخی قطر

چه زمانی از روز باید به دریاچه عشق برویم؟

از اینجا شاهد زیباترین غروب دبی خواهید بود. درخشش نارنجی خورشید، شن‌های طلایی و فضای سبز فراتر از آن چیزی است که کلمات بتوانند آن را برایتان توصیف کنند. زیبایی وصف ناشدنی در داخل سکوت صحرایی بزرگ آنچنان دلپذیر است که دوست دارید ساعت ها اینجا بنشییند. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه عشق یک ساعت قبل از غروب آفتاب است. وقتی هوا مناسب است، می‌توانید ساعت‌ها در پارک صرف تماشای همه‌چیز اطراف خود کنید و به آواز پرندگان گوش دهید. و از وجود دریاچه عشق دبی فقط عشق دریافت کنید.

چه زمانی از روز باید به دریاچه عشق برویم؟

بررسی امکانات دریاچه دبی عشق

پارک دریاچه عشق محیط بسیار زیبا برای دویدن و پیک نیک است. اما از آنجایی که هیچ مرکز مسکونی در این نزدیکی وجود ندارد، در اینجا دونده های زیادی نخواهید دید. چند دوچرخه سوار که در پارک رفت و آمد می کنند، معمولا مشاهده می کنید. سه مسیر دویدن در پارک وجود دارد که بیش از ۷ کیلومتر امتداد دارند. مسیرهای این پارک ها در تاریکی می درخشند و این پارک را برای دویدن حتی پس از غروب آفتاب مناسب می کند. جالب است که حتی سنگ هایی که مسافت مسیر را مشخص می کنند به شکل قلب هستند.

1- در قسمت از آب دریاچه می توانید راه بروید

می توانید پاهای خود را خیس کنید و در آب راه بروید. تابلوهای راهنما قسمت های کم عمق دریاچه را مشخص می کنند. یک بخش از دریاچه عشق دبی دارای یک حوضچه ماهی است که مملو از ماهی کپور و ماهی قرمز هستند. ماهی کوی کپور ممکن است شما را با پروانه غول پیکر خود بترساند، اما یادتان باشد این ماهی ها برای لمس کاملا بی خطر هستند و گاز نمی گیرند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
سریلانکا کجاست؟ + معرفی جاذبه های گردشگری سریلانکا

2- پارک لاویک

پارک لاویک یکی دیگر از مکان های دریاچه عشق دبی لست. در پارک لاو لیک همه چیز اشکال و اشکال مختلف قلب هستند. تمام مجسمه ها چوب های با المان های به شکل قلب و یا کلمه love طراحی شده است از این رو بهترین مکان برای گرفتن سلفی های دونفره عشاق است. نقشه دریاچه و پارک روی تخته چوبی نزدیک ورودی حک شده است. گل های قرمز در باغ یک قلب قرمز بسیار بزرگ را را تشکیل می دهد. دریاچه عشق دبی یکی از زیباترین مکان های دبی است که تا به امروز طراحی شده است.

 پارک لاویک

3- پیست دوچرخه سواری دریاچه عشق دبی

مسیر دوچرخه سواری دریاچه عشق دبی جایی است که دوچرخه سواران در دبی آرزوی آمدن به آن را دارند. این پیست دوچرخه سواری ۸۶ کیلومتری برای ماجرا جویان است. دوچرخه سواری در اینجا مکان عالی برای دیدن کویر به حساب می آید. هنگام طلوع یا غروب خورشید به اینجا ببروید. اگر دوچرخه ندارید، خیالتان راحت باشد می توانید آن را می توانید کرایه کنید. این پیست در انتهای دریاچه وجود دارد و یکی از خلوت ترین مسیرهای دوچرخه سواری در جهان است.

4- دریاچه عشق دبی زیستگاهی برای پرندگان

دریاچه عشق دبی امروزه زیستگاهی برای پرندگان مهاجر شده است و از لحاظ پرنده نگری بسیار حایز اهمیت است. در این زیستگاه حداقل ۱۷۵ گونه پرنده به چشم میخورد و برخی از آنها در رده معرض خطر قرار می گیرند. به هیچ عنوان اجازه ندارید به پرندگان و ماهیان غذا دهید. با دوربین های شکاری نیزمی توانید اوریکس عربی و فلامینگو را ببینید و از آن لذت ببرید.

 زیستگاهی برای پرندگان

نزدیکترین منطاق توریستی به دریاچه عشق در دبی کجاست؟

روستای میراث المرموم

دهکده میراث در المرموم نزدیک ترین مکان به دریاچه عشق دبی است که تورهای همراه با راهنما و ماشین به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در این روستا نمایشگاه هایی از صنایع دستی و غذاهای سنتی دارند. شما اگر خوش شانس باشید می توانید اجرای یک عروسی سنتی در این روستا ببینید. روستای میراث هر سال میزبان جشنواره های میراث در فصل زمستان است که بهترین زمان دیدن این روستا نیز به شمار می رود.

روستای میراث المرموم

در این روستا میتوانید حیوانات باشکوه را از نزدیک در صحرا ببینید. مزرعه این روستا همچنین دارای حیوانات اهلی دیگری مانند بز و شترمرغ نیز هست. می توانید شترها را نوازش کرده و در آغوش بگیرید و حتی سوار بر آنها شوید. این مزرعه یک شتر سواری طولانی مدت به مدت نیم ساعت تا یک ساعت ارائه می دهد. یادتان باشد مزرعه شتر فقط در ماه های زمستان پذیرای گردشگران است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
آکواریوم دبی؛ از هم‌نشینی با پادشاه کروکودیل‌ها تا غواصی با کوسه‌ها

دریاچه عشق دبی سازگار با محیط زیست

دریاچه عشق دبی شاهدی بر دیدگاه دوستداران محیط زیست دبی هست. هر اینچ از دریاچه عشق با محیط زیست سازگاری داد. حتما برایتان جالب است که تمام نیمکت های پارک تا جعبه های دستمال کاغذی از مواد تجزیه پذیر در طبیعت ساخته شده اند. حتی می‌توانید حوض‌هایی را ببینید که از درخت بامبو ساخته شده‌اند. یک منطقه حصارکشی به نام Hadirah در پارک با امکانات پیک نیک، مانند آب جاری، پایه های باربیکیو، دستشویی، و نیمکت وجود دارد.

مغازه یا رستورانی در نزدیکی دریاچه عشق دبی

در حال حاضر هیچ مغازه یا رستورانی در نزدیکی دریاچه عشق دبی وجود ندارد. پس به یاد داشته باشید که هنگام آمدن غذا و آب همراه داشته باشید. همچنین هیچ لامپ وجود ندارد. تعداد زیادی نیمکت چوبی پارک وجود دارد که می توانید بنشینید و از منظره لذت ببرید. و اگر به تفریح علاقه دارید، تاب هایی از شاخه های درختان بزرگ وجود دارد. اما یادتان باشد اینها برای کودکان خردسال مناسب نیستند. این مکان برای بزرگسالان طراحی شده و برای کودکان امکانات و محیط سرگرمی ندارد.

چیزهایی که قبل از رفتن به دریاچه عشق باید بدانید:

 • ورود به پارک رایگان است.
 • اگر قصد دارید هواپیماهای بدون سرنشین را در پارک به پرواز درآورید، مطمئن شوید که مجوزهای لازم را از مقامات دریافت کنید.
 • به ماهی ها و پرندگان پارک غذا ندهید.
 • کویرها در زمستان بسیار سردتر از شهرها هستند. بنابراین لباس مناسب بپوشید و وقتی آمدید یک ژاکت داشته باشید.
 • از کباب کردن در نقاطی غیر از مواردی که برای این منظور محدود شده است خودداری کنید.
 • بقایای زغال سوخته برای حیات وحش مضر است، به خصوص اگر در جریان آب قرار گیرد.
 • استفاده از کفش پاشنه بلند در برخی نقاط پارک ممنوع است.
 • ریختن زباله در پارک یا هر جای نزدیک به آن به راحتی جریمه می شود. ظرف های زیادی در این منطقه وجود دارد. از آنها استفاده کن. بیشتر پارک های دبی از قوانین مشابهی پیروی می کنند.
به اینجا سفر کرده‌اید؟
راهنمای سفر به لبنان + معرفی جاذبه‌های گردشگری و دیدنی آن

معرفی هتل های نزدیک دریاچه عشق دبی

 • آل ماها، مجموعه لوکس کویری و اسپا، دبی
 • استراحتگاه و اسپا کویر باب الشمس
 • هتل استودیو وان
 • پارک مسافرخانه توسط Radisson Dubai Motor City
 • هتل آبیدوس آپارتمان دبی لند

سخن پایانی

شما در این مقاله بادریاچه عشق در دبی آشنا شدید.همچنین از ویژگی ها و مکانهای نزیک به آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جوا داده شود.

سوالات متداول

برج خلیفه دبی در چه سالی ساخته شد؟

برج دبی در سال ۲۰۰۴ میلادی کلید خورد و ۵ سال بعد، در سال ۲۰۰۹ میلادی برج آماده بهره برداری بود. اما تاریخ افتتاح برج خلیفه دبی سال ۲۰۱۰ میلادی می باشد.

امکانات برج خلیفه دبی چه چیزهایی هستند؟

برج خلیفه دبی ۵۷ آسانسور و ۸ پله برقی را نیز در خود جای داده است. هتل آرمانی متعلق به جورجیو آرمانی طراح ایتالیایی با ۳۰۴ اتاق نیز در طبقات پایینی برج واقع شده است. در طبقه ۷۶ برج دبی یک استخر شنای بزرگ نیز واقع شده است. در حال حاضر برج خلیفه دبی دارای فروشگاه ها و مراکز خرید، آبنما، پارک و جاذبه های دیگر می باشد که آن را به یکی از جاذبه های گردشگری دبی در منطقه امیرنشین دبی تبدیل کرده است.

پیشنهاد ما به شما

تور مسافرتی وان و اقامت در هتل های 5 ستاره این شهر جذاب در ترکیه

در این مطلب می خواهم درباره شهر زیبای وان ترکیه صحبت کنم و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید