خروج از کشور برای سفر سیاحتی

نحوه خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی

خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی یا سایر سفرهای دیگر از جمله مسائل پرطرفدار مربوط به خدمت سربازی میباشد. چرا که این روزها جوانان علاقمند هستند که به دلایل مختلف به کشورهای دیگر سفر کرده و از این کشورها دیدن کنند. اما سوال اصلی اینجا مطرح میشود که آیا جوانان ذکور پس از رسیدن به مشمولیت میتوانند از کشور خارج شوند؟ این سوال بسیاری از متقاضیان و خانواده هایشان است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مکان های تفریحی مذهبی تهران را بخوانید.زیرا خدمت سربازی نظام وظیفه برای جوانان امروزی به یک دغدغه ی انکار ناپذیر تبدیل شده است. پس اهمیت آن بسیار زیاد بوده و باید در مورد آن اطلاعات مناسبی کسب شود.

انواع سفرهای خارجی مشمولین خدمت وظیفه عمومی

 • خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی، تفریحی و گردشگری
 • خروج از کشور برای سفرهای زیارتی و عتبات عالیات
 • خارج شدن از کشور به منظور انجام سفرهای علمی و شرکت در کارگاه های آموزشی
 • خروج از کشور کارمندان و متعهدین خدمت
 • خارج شدن از کشور برای انجام درمان و مداوای بیماری
 • خارج شدن از کشور فرزندان کارمندان دولتی شاغل در سایر کشورها
 • خروج از کشور با هدف انجام پژوهش و فرصت مطالعاتی
سفر خروج از کشور

این انواع سفرهایی است که مشمولین میتوانند از طریق یکی از آن ها مجوز خروج دریافت کنند. به همین منظور مشمولین باید شرایط و ضوابط هر یک از این سفرها را مطالعه کرده و سپس میتوانند با راهنمایی های مرکز مشاوره آویژه به نتیجه مطلوب برسند. اما در این بین سفرهای سیاحتی و گردشگری یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین سفرهایی است که جوانان زیادی هر ساله برای دریافت مجوز برای خروج به سازمان نظام وظیفه مراجعه میکنند. سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا برای این نوع سفرها قوانین خاصی تعریف و تصویب کرده است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
سفری زیارتی و سیاحتی به مشهد و لذت بردن از شهر پرجاذبه ی ایران

در این مقاله ما سعی کرده ایم تمام شرایط و مراحل اقدام برای دریافت مجوز خروج از کشور با هدف انجام سفرهای سیاحتی و تفریحی را در اختیار مشمولین و متقاضیان قرار دهیم. شما داوطلبان گرامی میتوانید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین آویژه نیز تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جاهای لاکچری مشهد را بخوانید.

شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی چگونه است؟

شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی به مجموعه ضوابطی اطلاق میشود که مشمولین باید برای خارج شدن از کشور آن ها را دارا باشند. بنابراین یکی از بخش های مهم و ضروری که مشمولین و متقاضیان باید به آن دقت داشته باشند. شرایط و ضوابطی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در کشور اعلام کرده و به اطلاع مشمولین خواهد رسید. این شرایط عمومی و اختصاصی برای هر نوع سفر متفاوت میباشد. شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی به صورت زیر میباشد.

سفر سیاحتی

شرایط و ضوابط خروج از کشور به منظور انجام سفرهای گردشگری و سیاحتی

 • مشمولان و متقاضیان دریافت مجوز برای خارج شدن از کشور باید مقداری هزینه را به عنوان وثیقه به سازمان نظام وظیفه عمومی کشور بسپارند.
 • مشمولین متقاضی دریافت مجوز نباید دارای غیبت باشند. در صورت داشتن غیبت و رسیدن به مشمولیت نمیتوانند از کشور به هیچ عنوان خارج شوند.
 • متقاضیان دریافت مجوز باید حتما از معافیت تحصیلی برخوردار باشند. هم چنین در سنوات مجاز تحصیلی میتوانند مجوز خروج دریافت کنند.
 • مشمولان و داوطلبان باید فرم خروج از کشور را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کرده و سپس مراحل اقدام را از سازمان مربوطه پیگیری کنند.
 • مشمولان باید در موعد مقرر به کشور بازگردند. در غیر اینصورت غایب به حساب میایند.
 • دقت کنید که مدت این سفرها حداقل ۲۰ روز میباشد.
به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی و آشنایی با حرم شاه عبدالعظیم حسنی + بررسی بخش های مختلف حرم حضرت عبدالعظیم

این شرایط اختصاصی برای عزیزانی است که قصد دارند برای تفریح و گردش به کشورهای مختلف سفر کنند. در نظر داشته باشید که شرایط برای سایر سفرها متفاوت نیز میباشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان را بخوانید.

مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی چیست؟

مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی مانند سایر سفرها است. این مدارک باید به صورت اینترنتی و اسکن شده از طریق سایت به سازمان نظام وظیفه فرستاده شود. سپس این مدارک بررسی و توسط سازمان مربوطه تایید میشود. پس از تایید مشمولین میتوانند سایر مراحل را طی کرده و برای خروج اقدامات لازم را انجام دهند.

مدارک خروج از کشور

عزیزانی که مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی خود را آماده کرده اند. میتوانند هرچه سریع تر به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانند.

مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی به چه صورت میباشد؟

مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی مهم ترین اقدامی است که مشمولان میتوانند برای خارج شدن از کشور انجام دهند. اگرچه این مراحل زیاد سخت نیست. اما از شرایط و ویژگی های خاصی برخوردار است که باید به آن ها دقت کرد. هم چنین تمام اقدامات باید به موقع انجام شود. متقاضیان برای انجام مراحل خروج از کشور باید پس از کسب اطلاعات مناسب و کافی، اقدامات زیر را یک به یک انجام دهند. هم چنین شما عزیزان میتوانید در صورت بروز هرگونه ابهام و مشکل با مشاورین مرکز آویژه تماس گرفته و سوالات خود را با مشاورین نظام وظیفه ی این مرکز درمیان بگذارید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی مکان های مذهبی - گردشگری تهران که باید حتما به آن سری بزنید

مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی

 • مرحله اول مراجعه به یکی از نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی است.
 • در مرحله ی دوم مشمولین باید از مراکز پلیس + ۱۰ کد سخا درخواست داده و آن را دریافت کنند. زیرا بدون این ک ۵ رقمی قادر نخواهید بود که مراحل بعد را انجام دهید.
 • در گام سوم مشمولین باید به سایت خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کنند تا بتوانند فرم های مشخص شده را تکمیل کنند.
 • در گام چهارم که یکی از اصلی ترین مراحل به حساب میاید. مشمولین باید اطلاعات خود مانند نام و نام خانوادگی، مشخصات فردی و شماره ملی و آدرس محل سکونت خود را وارد کنند. این بخش باید با دقت پر شود. پس در پر کردن این فرم ها دقت لازم به عمل آورید.
 • گام پنجم پر کردن فرم های مربوط به سفرهای تفریحی و مشخصات کشوری است که مشمول قصد سفر کردن به آن را دارد.
 • گام بعد پر کردن فرم پرداخت اینترنتی است که متقاضیان باید هزینه ی بررسی مدارک خود را پررداخت کنند. تا سازمان نظام وظیفه درخواست آن ها را مورد بررسی قرار دهد.
 • گام آخر باید پس از تایید سازمان نظام وظیفه انجام گیرد. در این مرحله مشمول با موافقت سازمان نظام وظیفه باید بانک رفته و وثیقه ی سفر خود را به آنجا بسپارد. دقت داشته باشید که این میزان وثیقه باید به صورت نقدی پرداخت شود.

هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی چقدر است؟

هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی و گردشگری از وثیقه ی سایر سفرهای معرفی شده از سوی سازمان نظام وظیفه ی عمومی کشور بیشتر است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای سفر های زیارتی را بخوانید.کسانی که قصد دارند از کشور خارج شده و به منظور تفریح به دیگر کشورها سفر کنند. باید میزان مشخصی هزینه پرداخت کرده و همچنین این هزینه به صورت نقدی از شخص دریافت خواهد شد.ما در اینجا علاوه بر هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی، میزان هزینه ی سایر سفرها را نیز بررسی خواهیم کرد.

سفر زیارتی

هزینه ی سفرهای خارج از کشور برای مشمولین

 • هزینه ی سفرهای گردشگری و سیاحتی: میزان وثیقه ۱۵۰ میلیون ریال معادل ۱۵ میلیون تومان است.
 • هزینه ی سفرهای علمی و آموزشی: میزان هزینه ی این سفرها ۸۰ میلیون ریال معادل ۸ میلیون تومان میباشد.
 • هزینه ی سفرهای زیارتی: هزینه ی این سفرها ۳۰ میلیون ریال برابر با ۳ میلیون تومان است.
 • هزینه سفرها به منظور انجام پژوهش و فرصت های مطالعاتی: این سفرها ۸۰ میلیون ریال است.
 • هزینه ی سفرهای ورزشی برای ورزشکاران: میزان هزینه در این سفرها ۱۵۰ میلیون ریال است.
به اینجا سفر کرده‌اید؟
بهترین آژانس های هواپیمایی و مسافرتی در شیراز

نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی چگونه است؟

نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی همانطور که در بالا نیز گفتیم از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تایید میشود. پس از آن مشمولین میتوانند برای دریافت گذرنامه یا همان پاسپورت خود به دفاتر مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند. آن دسته از عزیزانی نیز که از نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی اطلاعاتی ندارند میتوانند با خواندن مقالات این صفحه و تماس با مشاورین نظام وظیفه اطلاعات لازم را بدست آورند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با نحوه خروج از کشور به منظور سفرهای سیاحتی آشنا شدید.همچنین از هزینه های سفر و مراحل خروج از کشور آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

پیشنهاد ما به شما

تهران

معرفی مکان های مذهبی – گردشگری تهران که باید حتما به آن سری بزنید

با خود فکر می‌کردم دو قرن پیش، شاید اسم تهران را هم بیشتر افراد نشنیده …

دیدگاهتان را بنویسید